Startsida › Forum › Allsvenskan › Allsvenskan Norra
-
FörfattareInlägg
-
#sven @Halva säsongen är snart spelad. Imponerande av Tullinge att leda serien. Har följt dem på Instagram och ser ett grymt fokus och proffsig inställning. Jobbar med fys genom Sonny Andersson. #hattenav för dem.
Säjar’n @Det skulle vara intressant att veta varför man skriver ett omdöme om en person utan att förklara vad man menar. Alla inlägg här skriver man för att man tycker något. Att även kommentera ett stavfel gör att vissa inte kommer att skriva mera i denna grupp för att någon tycker att det är coolt att påpeka något som nån hör fel i deras sätt att se på saker. Försök att vara trevliga och sakliga på detta forum så kommer det att bli mycket trevligare att läsa allas inlägg.
Hammarby @Många mål 😁👍
Funderare @Vad gjorde Gafvelin?
Krippe @Till wibax, dyslexi eller?
Wibax @Kross mot Sundsvall, oj vilken usel coatching av Sundsvall, det tackar vi för.
Poppe AIK @Oj såg matchen Tulling Djurgården DM ganska jämt första sen körde djurgården helt över Tullinge . Vad som nu händer i allsvenska kommer Tullinge vinna över Salem sen kommer dom ganska säker förlora match efter mach och hamna ner i tabellen .
Poppe AIK @Hur kan du skriva detta vågar du stå för vad du skriver ? Förmodligen är du en fegis som inte vågar stå för vad du skriver 👎
Usch @Gafvelin måste vara Allsvenskans största svin, vilken vidrig människa
Säjar’n @Det blir spännande med wibax-Sundsvall i morgon. En match som är väldigt viktig för båda lagen. En seger är nödvändig för båda lagen. Jag tror att Wibax tar tre poäng denna helg. Om Wibax förstår att man måste jobba från matchstart så tar dom hem matchen
Ubbe @Rig, Salem,Wibax åker ur
Sundsvall @Sundsvall kommer blir farlig om de slutar slarva o släppa så enkla mål bakåt. Kan vända uppåt rejält i tabellen.
Christoffer @Ja, mitt inlägg om att Wibax klarar sig åldrades inte så bra efter Beles klara seger mot dem. Så får vell revidera till att RIG ryker och sedan står det mellan Wibax, Bele, Sundsvall och Salem om vilka 2 som klarar sig och vilka 2 som ryker.
Rig åker ur så det dundrar om det sen blir det svårare men Salem och wibax åker nog ur
Säjar’n @Rig klarar sig. dom blir bättre och bättre
Wibax klarar sig. Dom har många hemmamatcher kvar och dom är bäst när det behövs.
Sundsvall klarar sig eftersom dom är nya och går på entusiasm
Christoffer @Jag tror RIG åker, och jag tror Wibax klarar sig, i övrigt kan det gå hursomhelst tror jag
5 lag på nedre plats. @Det är fem lag på nedre delen i tabellen som slåss om två platser vilka tre åker ner?
Christoffer @Shit vad Tullinge går bättre än väntat. De leder serien, herregud, jag såg inte den komma.
Kollade in deras match idag och de vinner rättvist, ävenom det ska sägas att TTG inte går en bra match… ändå starkt att vinna 7-3.
Säjar’n @Jag har inte sett många matcher med wibax i år men tror att säsongsstarten var lite för bra och kanske oväntad för föreningen. Det smyger in en känsla av att man är jätteduktiga. Då är det lätt att man blir bekväm i sin roll som lagmedlem. De två sista matcherna har jag sett och det ser ut som om alla inte tror att man måste ta i över hela banan. Vad det beror på kan man fundera på? Wibax bör nolla sig mentalt om det går och starta om från början. Symtomet var likadant i fjol. Kan det vara att den fysiska delen med en för tidig formtopp?
Arne @Därför att dom inte är bättre än så helt enkelt.
-
FörfattareInlägg