Såhär slutar serien (alla röster):
Såhär slutar serien (min tippning):
  • 1.
  • 2.
  • 3.
  • 4.
  • 5.
  • 6.
  • 7.
  • 8.
  • 9.
  • 10.
  • 11.
  • 12.
  • 13.
  • 14.
  • IKSU
  • Rönnby IBK
  • IBF Falun
  • Balrog B/S IK
  • Endre IF
  • Täby IS IBK
  • KAIS Mora IF
  • Pixbo Wallenstam IBK
  • Huddinge IK
  • IBK Dalen
  • Örnsköldsvik IBK
  • IBK Lockerud Mariestad
  • Karlstad IBF
  • Skellefteå Innebandy IF
Totalt antal röster: 74 st
Omröstningen är stängd och du har tyvärr ingen möjlighet att delta.
Författare
Meddelande
frågetecken.

frågetecken.

Skrivet: Onsdag 09 Jun 10, 21:59

vad händer med Josef Alkelöw från hammarby? skall han sluta, eller flyttas han till Djurgården tillsammans med Flickvännen Malin?

leende

leende

Skrivet: Måndag 24 Maj 10, 23:14

Anna Wijk har skrivit på för Kais Mora!

1234

1234

Skrivet: Lördag 12 Dec 09, 17:18

Det är så kul att dra i gång någott på innerbandy snack det blir så mycket skitsnack mm

Det som jag har skrivit är bara blaj för att få i gång er lit.

1234

tyvärr

tyvärr

Skrivet: Fredag 11 Dec 09, 16:00

mmm, det räcker nog inte med bara ändringar

Per Ola Olsson

Per Ola Olsson

Skrivet: Fredag 11 Dec 09, 07:58

Begåvad snubbe den där 1234, Ola och Huddinge 2009...

1234

1234

Skrivet: Tisdag 08 Dec 09, 18:51

Har du svårt att fatt ?

Jag menar inte att dom ska fixa det men med lite ändringar så kan hela laget fixa detta.

Oola

Oola

Skrivet: Tisdag 08 Dec 09, 12:36

Visst, Olas ide är jättebra. Malin och Nico fixar det hahha

HUDDINGE 2009

HUDDINGE 2009

Skrivet: Onsdag 02 Dec 09, 19:58

Ja Ola jag tror säkert det blir bättre med ändringar i laget

men huddinge ligger nu mycket nära ett stup för att ramla ned till div.1 ryck upp er nu Huddinge kör på Olas ide så kommer ni nog klara er på hårstråt.

OLA

OLA

Skrivet: Tisdag 01 Dec 09, 17:01

Synd att det går så dåligt för Huddinge.

som alla vet har dom tappat ca 9 st spelare och kommer nog rammmmla ned om inte dom ändrar lite i laget typ Malin Center

och kör mer med nico som är en bra spelare.

,,.,

,,.,

Skrivet: Lördag 21 Nov 09, 22:35

5 st mål av 91or idag för pixbo, Forsberg x2, Arbelius x2 och Göransson!

Diamond

Diamond

Skrivet: Tisdag 03 Nov 09, 12:52

Har inte Karolina, Elin och Emelie sin bindel på höger arm?

 

https://svenskaspel.se/p4.aspx?pageid=796&ref=W_111#pinfo=792

Jojjo

Jojjo

Skrivet: Tisdag 03 Nov 09, 12:11

Var det bara jag som reagerade över att Hermine hade kaptensbindeln igår, men även Emelie Lindström hade något liknande, fast på sin högra arm? Jag blev förvirrad iaf! syftar på Balrog-Rönnbymatchen

Ove

Ove

Skrivet: Måndag 19 Okt 09, 12:58 http://www.innebandymagazinet.se/ibm/artikel.asp?d=109&aid=36249 Tack för tipset Hasse.
Hasse

Hasse

Skrivet: Söndag 18 Okt 09, 10:06

Konstigt att man kan dra dessa slutsatser bara genom att titta i tabellen.

Dalen har överaskat positivt... Man har slagit Skellefteå, Karlstad, Lockerud och Pixbo. Hmm ingen större överaskning tycker jag. Pixbo har problem, det kan jag hålla med om. Bör ta sig till slutspel, Hmmm. Ge dem några omgångar till och se hur de agerar mot de andra slutspelslagen.

 

Täby har överaskat negativt.. man har förlorat på bortaplan mot IKSU, Endra, Mora och Falun (och dessutom slagit Rönnby hemma). Känns inte som att det tyder på att de inte ska ta sig till slutspel.

 

Slutsats: man kan inte dra några slutsatser efter några omgångar enbart genom att titta på tabelläget...

 

För mig känns det ganska självklart att följande lag tar sig till slutspel (bortse från ordningen):

 

IKSU, Balrog, Endre, Täby, Mora, Falun, Ö-vik och Rönnby.

 

De enda som kan hota är Pixbo som kan bli ett nytt lag efter jul när de får tillbaka Johanna Dahlin och de unga spelarna vant sig vid elitserien.

Zzz

Zzz

Skrivet: Lördag 17 Okt 09, 17:56 De som imponerat så här långt är KAIS Mora och laget kan räcka hur långt som helst i år. Men orkar ynglingarna verkligen hela säsongen och genom hela slutspelet? Det ser så ut just nu. I andra hand har det gått bra för IKSU (trots förlusten mot Mora), Falun och Endre. Övriga lag som gått bättre än väntat är Dalen, Ö-vik och i viss mån Skellefteå. För de två första kan det bli slutspel. Balrog har börjat få känna på riskerna med en liten trupp, men kommer ändå att vara med i striden om guldet. Rönnby går till slutspel men sen tar det stopp. Huddinge, Täby och Pixbo har så här långt haft problem, och får det tufft med att gå till slutspel. Vad betyder Täbys seger mot Rönnby? De lag som har problem och (som väntat) kommer att få göra upp om de sista platserna är Karlstad och Lockrud.
Peter

Peter

Skrivet: Tisdag 13 Okt 09, 10:49 OK, nu undrar jag hur ni tycker att starten på serien har varit. Vad sägs om KAIS Mora? Balrog på 5:e plats, Pixbo på 10:e? Förväntade lag i botten/toppen? Tidigt i säsongen, javisst, men ser man några tecken?
bra där

bra där

Skrivet: Tisdag 22 Sep 09, 22:53 det roliga är ju att Robban vill verka skarp men han har ju snott (det dåliga) skämtet från en viss mr gert fylking. så robban kan liksom inte ens få credd för sin "egna" diss.
GUBBE

GUBBE

Skrivet: Tisdag 01 Sep 09, 18:56

Robban skärpning

Du behöver inte titta men du har helt fel.

 

Från en snäll gubbe i SÄTRA.

Robban min man

Robban min man

Skrivet: Fredag 28 Aug 09, 13:37

Håller med dig Robban, tjejer är som förvirrade kossor! Men du min

Robban, du är som en stor, stark och viril tjur! På dom bara Robban! 

Dominik

Dominik

Skrivet: Fredag 28 Aug 09, 11:02

Ledsen men jag har läst lite vad Robban har skrivit och jag kan inte hålla mig för garv.

Han har en poäng i vad han skriver.

Sida 1 av 5

«« « [1] 2 3 4 5 » »»